Polsko-Indyjski projekt "Development of Novel Thiazolidinediones (TZDs) with anti-leukemic potential"

W dniach 6-13 listopada br. w ramach wspólnie prowadzonego projektu naukowego Zakład Biofizyki i Fizjologii Człowieka WUM gościł naukowców z Bharati Vidyapeeth College of Pharmacy z Indii.

Podjęta między uniwersytetami współpraca ma na celu opracowanie nowych leków z grupy tiazolidynedionów o zwiększonej aktywności przeciwbiałaczkowej. Projekt został już wyróżniony w ramach „Polsko-indyjskiego konkursu na wymianę osobową” przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ministerstwo Nauki i Technologii Republiki Indii. Naukowcy z Indii: Prof. C.S. Ramaa i jej dwie doktorantki Kalpana Tilekar i Neha Upadhyay wzięły udział w spotkaniach z przedstawicielem polskiego zespołu badawczego - dr. Piotrem Mrówką. Wizyta objęła również Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego włączony w realizację polsko-indyjskiego programu.

Tekst: Biuro Prasowe

Foto: Zakład Biofizyki i Fizjologii Człowieka WUM